červené okuliare, červený svet... a čierne opatrenia

Autor: Peter Orvoš | 3.10.2012 o 14:42 | (upravené 3.10.2012 o 17:08) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  124x

Prelejme si kúsok pravdy... Je neuveriteľné ako sa ľudom aj po takom dlhom čase nechcú otvárať oči, a zároveň si nedokážu priznať, že to čo si želali pred 10.3.2012 a tesne po ňom - sa ukázalo ako absurdné...! Stačí si položiť pár otázok: Kedy sa už konečne oplatí na Slovensku  robiť -vs- pred poberaním dávok?

  • Sociálny červený štát podporuje sekundárne využívanie sociálnych dávok svojimi opatreniami a legislatívnymi zmenami na úkor pracujúcich, a teda proti nim samotným. Podporujú stratu zamestnania v čase krízy pred podporou akéhokoľvek legálneho zamestnávania.
  • Oplatí sa dnes vôbec pracovať keď rozdiel medzi priemerným platom na Slovensku a dávkou v nezamestnanosti je pohodlne porovnateľný, pričom je možné pracovať na čierno? Je lepšie mať menej alebo vôbec? To je otázka pre ministra financií...?! Je lepšie získať milióny eur od dohodárov alebo nezískať nič, keďže sa budú zamestnávať nelegálne?
  • Čo sa stane s dohodármi ? Ja si nemyslím, že štát s tým získa 140 miliónov, ba dokonca príde o desiatky a možno aj stovky miliónov eur ročne z daní - pre načierno zamestnaných.
  • VYSVETLENIE: Čo sa stane s ľudmi zamestnanými na dohodu? Vo väčšine prípadov prídu o prácu, alebo skončia o stovku eur ľahší... to znamená, že opäť sa vnich ocitne otázka či má význam takúto prácu ďalej vykonávať. Skutočne si myslíte, že zamestnávateľ, ktorý je zvyknutý na určitý štandard prílevu peňazí do jeho peňaženky sa postaví na stranu jeho zamestnanca a ponúkne mu na jeho úkor zachovanie jeho štandardu! Úplná hlúposť je: , v priemere 400 eur  zarábajúci dohodár, ktorému má na druhej strane po novom zamestnávateľ prispieť 150 eur navyše....? to je už len aká nereálna predstava- aaaaach jaaaaj.... = POJEM DOHODÁR úplne zanikne a cca 25% ľudí nepríde toutu legislatívnou zmenou o svoje zamestnanie a zamestnávateľ ich zamestná na trvalý pracovný pomer... zvyšok čo tvorí 75% príde o svoju prácu úplne a ich rodiny klesnú na úroveň chudoby...

 

ČO ČAKÁ ABSOLVENTOV PRÁVA:?

 

A čo bude s čerstvo skončenými  právnikmi? KONCIPIENTSKÁ PRAX - 5 rokov?! Celé je to iba obrovská hanba zo strany štátu - je to iba čisté zabraňovanie konkurencieschopnosti trhu na úkor zadubených buržoáznych advokátov ( tzv. advokátskej rodinkárskej mafie...). Kto vie čo všetko si musí odskákať novopečený absolvent práva aby začal pracovať sám na seba a za svoju vynaloženú robotu získal aj patričné ohodnotenie?... chápe vôbec niekto čo je to 5 rokov pracovať pre niekoho za minimálnu mzdu ( a to v tom lepšom prípade?) ak „interná dohoda" medzi koncipientom a jeho zamestnávateľom nie je postavená do situácie: „ plať si všetko sám ( odvody) a ešte niečo aj mne a ja ti tú prax dááám..."  krutá realita slovenskej advokácie...


A ČO PLÁNOVANÉ ZMENY V ZDRAVOTNÍCTVE A V ODVODOVOM SYSTÉME?

A ČO PRIZNANIE POPREDNÉHO PREDSTAVITEĽA SMERU-SD o PRAKTIKÁCH VO VEREJNOM OBSTARÁVANÍ v Relácii pod LAMPOU?

ČO II. PILIER? a jeho 1,5 milióna sporiteľov? 

KEDY NA SLOVENSKU BUDE REFERENDUM VO VECIACH TÝKAJÚCICH SA VECÍ KAŽDODENNÉHO ŽIVOTA, KTORÉ RADIKÁLNE MENIA ŽIVOT ĽUDÍ ???

 

UŽ BY ĽUDIA MALI POCHOPIŤ, ŽE TAKTO TO BUDE POKRAČOVAŤ..... je to toťiž len začiatok červených reforiem... moje svedomie však ostane navždy čisté... a čo to Vaše...? Dokážete sa pozrieť za pár rokov a za desiatky rokov svojim deťom priamo do očí a vysvetliť im prečo ste toto podporili, a čo ste očakávali?

VITAJME V SOCIÁLNOM COCA-COLOVOM ŠTÁTE  ZVANOM FICOLAND!

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KULTÚRA

Ešte v marci robil v obleku kliky. Železná vôľa urobila z Jana Třísku Američana

Legendárny herec z Obecnej školy sa už v Česku necítil doma.

ŠPORT

Expert: Sagan je ako rocková hviezda cyklistiky

MS môže pokojne vyhrať aj sedemkrát, myslí si.

PRIMÁR

Päťdesiatnici a stres: Po päťdesiatke začne stres zabíjať

Nikto nie je stavaný na to, aby prežíval dlhodobý stres.


Už ste čítali?